bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co przywieźć ze Szkocji?
Autor Wiadomość
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 1:39 pm   Co przywieźć ze Szkocji?

Wbrew pozorom, pytanie z tematu zadaję zupełnie na serio. Oczywiście, nie chodzi o odpowiedzi w stylu "najnowszą edycję Glenlivet 50yo".

Mam zamiar spędzić w Szkocji tydzień, będę miał do dyspozycji samochód, pełny bak i żadnych zobowiązań. Bazę będę miał w Speyside, ale planuję wypady na południe, do Fife, a także nie wykluczam wycieczki na północ, wzdłuż wschodniego wybrzeża.

O czym chcielibyście się za moim pośrednictwem dowiedzieć, o czym chcielibyście poczytać relacje - miejsca, destylarnie, whisky, ludzie...

Tylko poważne oferty ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
Ostatnio zmieniony przez Rajmund Pon Paź 10, 2016 1:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 1:53 pm   

ludzie. zwiazani z whisky. co naprawde mysla/czuja.
i im mniej "kto kiedy kupil destylarnie, kiedy splonela" i.t.p. tym lepiej :)

edit:
bardzo jeszcze interesuje mnie technika. czym sie rozni proces produkcji/maturacji w destylarnuliach i jak to wplywa na ich produkt.

wiem... ale to tak, jak z ta poprzeczka, ktora Rosomak ma w swojej stopce.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
Ostatnio zmieniony przez PawelWojcik Pon Paź 10, 2016 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 2:12 pm   

A mnie coraz bardziej interesują małe rzemieślnicze destylarnie, o których słyszało niewielu. Ciekawy jestem jakiej jakości produkują %, co ich skłoniło do takiego życia.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 2:14 pm   

PawelWojcik napisał/a:
ludzie. zwiazani z whisky. co naprawde mysla/czuja.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 6:49 pm   

PawelWojcik napisał/a:
ludzie. zwiazani z whisky. co naprawde mysla/czuja.

To jest akurat trudny temat. Bo wiesz, oni są związani z whisky. Są stronniczy - jak Adam H. w sprawie sprzedaży beczek. ;-)

loom napisał/a:
A mnie coraz bardziej interesują małe rzemieślnicze destylarnie, o których słyszało niewielu.

To jest akurat motyw przewodni tego wyjazdu, więc mam nadzieję, że nie zawiodę.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 9:19 pm   

Przywieź jakieś piciu do testów zatem pliz. Jestem bardzo, bardzo ciekawy jak to wygląda w Szkocyi.
Na przykład- abstrahując od ogólnej jakości;)- w amerykańskiej whisky różnie jest, żyto zdarza się, że ładnie wychodzi w wersji mikro (Old Potrero, Coppersea), bourbon już nie taki fajny z tego co udało mi się pokosztować.
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 8:12 am   

Problem w tym, że oni często nie mają jeszcze za bardzo czego zaoferować do takich analiz - albo dopiero uruchomili produkcję, albo są w fazie budowy. Ale zobaczę co da się zrobić.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Ruda 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Cotswolds
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 257
Skąd: Zewsząd
Wysłany: Wto Paź 11, 2016 7:26 pm   

Skoro mamy „koncert życzeń „ to i ja poproszę (serio :smile: ) info. dotyczące destylarni nowych i rozbudowywanych:

- koszty włożone rząd wielkości (zapewne niektórzy będą się chwalić - foldery, ulotki ...)na PW jako tajne przez poufne poproszę;
- destylarnie, które będą miały własną bazę noclegową (na ile osób);
- inne cuda niewidy, aby przyciągnąć gości (innymi słowy stawy refleksji, tatuowanie bananów) ;
- firmy architektoniczne, które wykonywały projekty (koncerny, czy małe lokalne firmy, osoby prywatne), marketing (zewnętrzny, własny);
-whisky-turyści, które kraje „obstawiają” w przyszłości, a które są obecnie w czołówce odwiedzin.

Niewątpliwie wszystko mogę odszukać, ale czasem rozmowy face to face są zupełnie inne i przynoszą nieoczekiwane informacje.

To, że wszędzie będzie przerost formy nad treścią to oczywiste.
Zależy mi na prześledzeniu w najbliższych latach pewnych zjawisk „zainwestowanych pieniędzy”.

-filmik SMWS budowa (2:00min.) https://www.youtube.com/watch?v=zd1zGA4TBF4

Przykład „Torabhaig”:
-filmik wizualizacja przyszłości (stawy refleksji)- http://www.simpsonandbrow...aig-distillery/

Pytań o dobrą Whisky przy nowych inwestycjach nie mam, bo to nadzieja nikła :wink: .
Dobra, niezapomniana whisky, to już tylko na spotkaniach BOW :mrgreen: .

Panowie Administratorzy, gdyby filmiki miały znamiona reklamy, kasować, śmiało kasować.

[ Dodano: Wto Paź 11, 2016 8:43 pm ]
Rajmund napisał/a:
żadnych zobowiązań


:smile:
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 12:03 pm   

Kilka próbek gleby :-) , nie torfu, objętośc pięści z wierzchniego poziomu mineralnego, do tego fotka z lokalizacją i będzie super. Jeśli dasz radę wziąć coś takiego z kilku różnych miejsc będę dzwięczny :-)
_________________
Pozdrawiam
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 12:08 pm   

Mnie proszę wszędzie podopisywać do listy blogerów, którym wysyła się ściśle limitowane buteleczki testowe, które potem można sprzedać za grube € na różnych aukcjach :)

Do tej pory wysyłali chyba na zły adres :???:
_________________
www.czajkus.com blog.czajkus.com
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 12:15 pm   

Czarek napisał/a:
Kilka próbek gleby :-) , nie torfu, objętośc pięści z wierzchniego poziomu mineralnego, do tego fotka z lokalizacją i będzie super. Jeśli dasz radę wziąć coś takiego z kilku różnych miejsc będę dzwięczny

No to mnie zabiłeś... ;-) A czy jakieś miejsca są lepsze niż inne? Na przykład, lepiej z trawnika naprzeciwko pubu, czy z przykościelnego cmentarzyka? Przy założeniu, że w tej samej miejscowości, niedaleko jedno drugiego. ;-)
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 12:39 pm   

a mnie by nieskromnie 30ml dowolnego nietorfowego (bo Laphroaig i HP posiadam) New Make.

przy okazji: pytaj w tych nowych destylarniach, czy robia inne destylaty do tych beczek, z ktorych beda butelkowali 3-latki (waskie serce?) niz te, ktore beda trzymali kilkanascie lat (szerokie serce?).
nie widze w tym niczego zlego, wrecz przeciwnie, dzieki temu 3-latki nie wykrecaja mordy, ale dziwne, ze nikt sie do tego nie przyznaje.
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
Hogshead 
Singlemalt Whisky Acolyte
& Pisshead


Ulubiona whisky: BOW more
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 64
Skąd: England
Wysłany: Śro Paź 12, 2016 4:27 pm   

Prosiłbym o zapytanie się w destylarniach o procedury czyszczenia alembików. Domyślam się z tego zdjęcia że myją wodą pod ciśnieniem ale czy wszędzie robią to tak samo? Czy ktoś włazi potem do środka i szoruje wnętrze alembika? Jak wysoko czyszczą? Czy zostaje jakiś osad na miedzi i czy wpływa to na produkt? Czy whisky z nowego alembika jest inna niż ze starego o tym samym kształcie?
_________________
it's sair ficht fir howfay bred
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Czw Paź 13, 2016 8:36 am   

PawelWojcik napisał/a:
a mnie by nieskromnie 30ml dowolnego nietorfowego (bo Laphroaig i HP posiadam) New Make

Odnotowano :)

PawelWojcik napisał/a:
czy robia inne destylaty do tych beczek, z ktorych beda butelkowali 3-latki (waskie serce?) niz te, ktore beda trzymali kilkanascie lat (szerokie serce?)

Sam jestem ciekaw, więc na pewno spróbuję się dowiedzieć. W starych destylarniach już tego problemu nie ma, więc chyba teraz jest jedyna okazja by się tego dowiedzieć.

Hogshead napisał/a:
Czy ktoś włazi potem do środka i szoruje wnętrze alembika? Jak wysoko czyszczą? Czy zostaje jakiś osad na miedzi i czy wpływa to na produkt? Czy whisky z nowego alembika jest inna niż ze starego o tym samym kształcie?

To też odnotowano. Z własnego doświadczenia powiem, że wiele razy widziałem pracowników destylarni uwijających się wewnątrz alembików, między jednym odpędem a drugim. Nie wiem natomiast jak wysoki jest zasięg czyszczenia i jak często to się odbywa.
Kiedy zobaczyłem alembiki przygotowane dla Lone Wolf (ta destylarenka w BrewDog), to pierwsze moje pytanie dotyczyło możliwości czyszczenia tych ogromnych baniek na szyjce. Tam po prostu musi zebrać się z czasem tona osadu. Steven Kersley zapewnił mnie, że wewnątrz jest mechanizm służący do czyszczenia. Niezależnie od tego, popytam jak to wygląda w praktyce.
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Czw Paź 13, 2016 4:58 pm   

Ja, to bym chętnie spróbował sampla, który jeszcze nie trafił do beczki, ale nie takiego specjalnie krótko ciętego, gdzie wybiera się serce z serca, czy destyluje na kolumnie półkowej, bo z góry było zakładane, że ten biały pies beczki nie ujrzy, a takiego, gdzie planowane jest minimum 10 lat beczki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów