bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficjalne Spotkanie BOW jesień 2017

Jesień 2017 - moje oczekiwania względem zestawu whisky oraz akceptowalne ramy finansowe:
"owocowe ciekawostki" - przegląd średniej półki (wyłącznie) i indywidualny zakup butelki w granicach max. 150-200e
20%
 20%  [ 1 ]
"owocowe bomby" - przegląd staroci (destylacje do połowy lat 80) i indywidualny zakup butelek w granicach 300-400e (lub droższych)
40%
 40%  [ 2 ]
"po owocach ich poznacie!" - SKŁADKA 200E i wspólny zakup butelek na różnym poziomie, w tym kilku (max 2-3) z potencjalem na najwybitniejsze (9-10p)
20%
 20%  [ 1 ]
"po owocach ich poznacie... i pokochacie" - SKŁADKA 300E - czyli butelek potencjalnie najlepszych jest więcej ;)
0%
 0%  [ 0 ]
wolę sam kupić butelkę - i to najlepszą z możliwych, cena nie gra roli (nawet 1000E+)
0%
 0%  [ 0 ]
żadne z powyższych - obecne ceny whisky przekraczają moje możliwości finansowe
0%
 0%  [ 0 ]
nie wybieram się na spotkanie z innych powodów
20%
 20%  [ 1 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 4:50 pm   

Wiktor napisał/a:
Od 1 lipca rusza wynajem długoterminowy całego obiektu. Na minimum rok. Więc nieprędko powrócimy - ale powrócimy ;)


Ktoś tam zrobi dom strachów, to jest teraz trend:)
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 22, 2017 7:33 pm   

Witam Panów po niewielkiej przerwie.
Po nadjeziornych beczkach winnych oczywiście rówineż potwierdzam obecność na jesiennych owocach.
Najchętniej oczywiście w okolicy Stolicy ale mogę generalnie wszędzie-morze, góry ,młyn albo Paryż.
Na moje szczęście to jeszcze maj

[ Dodano: Pon Maj 22, 2017 7:36 pm ]
ja też potwierdzam obecność na jesiennym owocu

[ Dodano: Pon Maj 22, 2017 7:41 pm ]
ja potwierdzam obecność --najchętniej 2 1 3 ale co mi tam będe tam gdzie trzeba
 
 
flymind 
Singlemalt Whisky Acolyte


Ulubiona whisky: morza szum...
Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 80
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 22, 2017 8:26 pm   

oficjalnie zgłaszam swój akces ;-)
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 22, 2017 8:32 pm   

Taką dyscyplinę to ja rozumiem ;) Nowy obiekt zwizytowany, póki co wrażenia bardzo pozytywne. Połączenie niemal "młyńskiej" przyrody z łąkominowym anturażem i komfortem. Negocjacje w toku.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 25, 2017 10:26 am   

no to będzie jakieś cacko i jeszcze do tego tyle dobrej whisky ---- mniam
 
 
Hogshead 
Singlemalt Whisky Acolyte
& Pisshead


Ulubiona whisky: BOW more
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 64
Skąd: England
Wysłany: Nie Cze 11, 2017 10:20 pm   

Są jeszcze miejsca?

Tak się pytam bo we wrześniu mam być w Polsce więc może by?...
_________________
it's sair ficht fir howfay bred
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 4:01 pm   

Ale na pewno w tym wrześniu, w tych dniach, i na pewno w okolicach Szczecina? ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hogshead 
Singlemalt Whisky Acolyte
& Pisshead


Ulubiona whisky: BOW more
Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 64
Skąd: England
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 9:11 pm   

W tym wrześniu - tak, w tych dniach - może też a co do okolicy... well zdecydowanie są to peryferie i bardziej by mi leżał Toruń niemniej jednak jeśłi nie da sie inaczej to i Szczecin można wziąć pod uwagę.

Trzeba przywieźć "owocowe bomby" - przegląd staroci (destylacje do połowy lat 80) i indywidualny zakup butelek w granicach 300-400e (lub droższych) tak jak wynika z ankiety? Czy może być coś innego?
_________________
it's sair ficht fir howfay bred
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 14, 2017 9:35 pm   

Od strony praktycznej rzecz wygląda następująco: jeżeli zadeklarujesz swój udział na 100%, wówczas zapraszam na PW po szczegóły. Co do profilu i kosztu "wpisowej" butelki na spotkanie, oczywiście można i za 400 ;) ale fajne opcje zaczynają się (na ten moment) od okolic 150e. To także kwestia indywidualnych oczekiwań, jak wiadomo...

Do wszystkich zapisanych: za moment podamy wszystkie konkrety dot. miejsca spotkania, dojazdu, organizacji, kosztów itd. Dogrywamy już naprawdę ostatnie detale i wszystko jest na dobrej, a nawet znakomitej, drodze ;) Jeżeli ktoś z was jeszcze nie potwierdził butelki, względnie jej nie zakupił - termin na domknięcie tematu zbliża się nieubłaganie :cool:

[ Dodano: Pon Cze 19, 2017 2:50 pm ]
SPRAWY ORGANIZACYJNE
Termin spotkania (bez zmian): 29.09.2017-1.10.2017
Miejsce spotkania: Stadnina Bielin - http://www.bielin.pl/
Posiłki na miejscu: od kolacji w piątek do śniadania w niedzielę (w tym biesiada przy ognisku)
Zakwaterowanie w pokojach 1- albo 2-osobowych (proszę pilnie określić, co kto preferuje!) z łazienkami
Degustacje BOW: piątek od godz 17:00, sobota od godz. 16:00
Dojazd: własny, samochód/pociąg - około 700m do stacji PKP Bielin: https://www.e-podroznik.p...o?stopId=104995 (bezpośrednie połączenia m.in. ze Szczecina)
Koszt pobytu/wyżywienia na osobę: 360zł w pokoju 2-osobowym, 390zł w pokoju 1-osobowym.
Zaliczka: prosimy o wpłatę min. 50% w terminie do końca czerwca. Pozostała kwota - do końca lipca.
Koszty dodatkowe: woda do degustacji, indywidualne zakupy (na miejscu są dwa sklepy, a w samym obiekcie bar m.in. z lokalnym piwem)

Plan degustacji:

Główna - sobota: OWOCOWYM SZLAKIEM (czyli butelki już ustalone z organizatorami)
Powitalna - piątek: "Od każdego coś dobrego" (prosimy o przywiezienie dowolnych butelek whisky, mogą być otwarte, mogą być sample, minimum 30cl)

PS. Przypominamy uczestnikom o zabraniu ze sobą kieliszków!! ;)

PPS. O wszystkich ciągle "zastanawiających się" pamiętam i zachęcam do wzięcia udziału... :cool:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 4:59 pm   

Wiktor napisał/a:
Dojazd: własny, samochód/pociąg

Damy rade z podwiezieniem ewentualnych chetnych z roznorakich stacji typu Gorzow czy Poznan o Szczecinie nie wspominajac - byle szybko sie zglosic ;)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 11:03 am   

AKTUALIZACJA
Wpłaty dotarły od niżej wymienionych:
1. Pawloff - 50%
2. Tomek1 - całość
3. Rajmund - całość
4. Flymind - całość
5. WindhamHell - całość
6. Hubert - całość
7. Jacekbee - całość

Pozostali mają ostateczny termin na rozliczenie się do końca tygodnia.

Proszę także o podanie, co planujecie zabrać ze sobą na piątek?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 1:13 pm   

Witam, czy ktos jadacy ze(przez) Szczecin lotnisko po godzinie 14:30 i ma jeszcze wolne 2 lub 3 miejsca w samochodzie? Do podrozy chetni jestesmy ja, moja luba i nasza corka. Chetnych (byle nie wszyscy naraz) prosze o kontakt na pw.
_________________
Doing does
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 4:42 pm   

Damy rade jesli to jedyny problem i przylot nie jest wieczorem :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Czarek 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Ben Nevis i Caol Ila
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1673
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 9:00 am   

Moja wpłata dotarła ??
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 2:31 pm   

Dotarła, brak update prosze traktować jako publiczne napietnowanie :lol: :wink:

[ Dodano: Nie Paź 01, 2017 5:52 pm ]
Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom za przybycie oraz wszelki, niekiedy znaczny, wkład w przygotowanie, jak i sam przebieg naszego Spotkania.
Mam nadzieję, że bawiliście się przynajmniej tak samo dobrze, jak my. W szczególności, iż whisky wedle wszelkich znaków oraz zakarbowanych ocen (żadną miarą suchych) tradycyjnie ;) dopisała. Z przyjemnością napiszę nieco więcej o co najmniej kilku ciekawostkach (jak i "ciekawostkach") z każdego dnia, co powinno umożliwić zainteresowanym rozejrzenie się za butelką, bądź samplem. Względnie pozwolić na ich szczęśliwe uniknięcie 😬 Najpierw jednak niech Kronikarz czyni swą powinność.

Dozo w grudniu.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów