bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowości w Carrefour
Autor Wiadomość
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 12:03 am   

Tomash napisał/a:
bo polecił ją Jackson, bo polecił ją Murray, bo polecił ją Buxton, bo polecił ją Neptune, bo polecił ją Miler*


goosh, kolejny z kompleksami :)

Tomash napisał/a:
Człowiek o wiele mądrzejszy ode mnie zapytany jakie są kryteria wyboru dobrej whisky, w kontekście butelek za czterocyfrowe kwoty zresztą, odpowiedział "whisky jest do picia, przede wszystkim ma smakować"


Sądząc po głębi wypowiedzi to powiedział Jarosław Whisky Zbaw
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 2:51 am   

Oględnie pisząc... Dlatego właśnie Internet jest wielkim śmietnikiem i coraz trudniej dociera się do w miarę wartościowej wiedzy praktycznie w każdym temacie. O tempora, o mores- byle frędzel (i nie piszę ad personam do Rudego Ducha, chociaż blog momentami budzi trwogę) dziś może pisać o muzyce, filmie, whisky, sporcie czy ubraniach. I można sobie pie..lić pod nosem, że jest wolność, ze to prywatne odczucia, opinie blablabla. Ktoś to czyta, a forma tekstu często sprawia, że czytelnik ma odczucie obcowania z płodem kogoś fachowego. W ch..ju mam takiego blogjera, który się kompromituje co krok wypisując dyrdymały o wielkości takiej czy innej whisky lub- co gorsza- na swoim debiliźmie chce robić na zacofanej polskiej frajerni hajs.
I teraz do Tomasha: nie pijasz whisky torfowej to skończ pisanie o whisky w ogóle, bo nie jesteś predestynowany do takiej działaności. Uwierz, chociaż raz.
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 7:48 am   

rosomak napisał/a:
takiego kogos (koniecznie wielce cierpliwego) znajdziesz

To ja. Ja mam na drugie "cierpliwość" ;)
Tomash napisał/a:
zrobiłem to żeby móc skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych fanów whisky
Tomash napisał/a:
Kupuję to na co mam ochotę
Tomash napisał/a:
Jeśli ktoś nie potrafi z tym handlować to już nie mój problem.
Tomash napisał/a:
Jeśli argument "bo to mi sprawia frajdę" tutaj nie wystarcza to trudno, są inne fora, nie będziecie tęsknić

Kolego Tomash ;) Przyszedłeś - ewidentnie w pełni świadomy, gdzie ;) wsadziłeś kij w mrowisko (albo palec do kontaktu), przy pierwszej sposobności wykrzyczałeś swój programowy manifest, popisałeś się erudycją i znajomością "światowej" literatury whiskowej. Twoje prawo. Błagam tylko, nie próbuj skrywać tego za maską pokornego "początkującego" co przychodzi "po naukę", bo sam się gubisz, jak widać po powyższym. Nie mylmy neofickiej żarliwości z polityką ;)
Dyskusje o tym, czy "ta whisky jest dobra, która nam smakuje", najlepiej zostawmy. O ile twój światopogląd jest produktem tego typu trendów filozoficzno-handlowych (oczywiście zabawnych), ciągle szalejesz przy półkach z whisky za 150zł, uznając je za "bardzo dobre", sam niewiele zostawiasz sobie pola na rozwój. Potrafię z tym handlować ;) jeżeli pozostaniesz przy swoich przekonaniach - nie ty jeden. Natomiast zwracam uwagę, że wkraczanie na słabo jeszcze rozpoznany teren (tu: dobrej whisky) z ustami pełnymi rewolucyjnych - w swoim mniemaniu - frazesów, a tak naprawdę wypowiadanie się poza tematem (tu: dobrej whisky), będzie odbierane różnie. Może wręcz taki właśnie jest, de facto, twój cel ;) Apelowanie o merytoryczną rozmowę poprzez wypowiedzi w stylu Po prostu cała ta wiedza, doświadczenie, bogactwo i racjonalne argumenty za lub przeciw danej whisky muszą na końcu pasować do czyjegoś osobistego smaku jest sprzecznością samą w sobie. Albo szukasz whisky coraz lepszych, albo takich, które ci aktualnie smakują. Albo chcesz się czegoś dowiedzieć, poza strefą komfortu, albo coś komuś udowadniać.
Na koniec. PhPBB by Przemo, hihi. Skoro "hihi", to przypuszczalnie jesteś oblatany w temacie, może nawet działasz na jakichś forach dla specjalistów od tych informatycznych zabawek? Zastanów się więc, bardzo proszę, nad swoją, czy adminów takich for, hipotetyczną reakcją, gdyby wpadł wam jakiś początkujący bloger z hasłem "PhPBB by Przemo jest bardzo dobre, bo mi się podoba i świetnie działa, a wam nic do tego, dziady przemądrzałe!". Ja spodziewam się, że wzbudziłby co najwyżej powszechną wesołość, albo politowanie. A fora i whisky to nie tak znowu odległe sprawy ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tomash 
Blendedwhisky Flagellant
początkujący



Ulubiona whisky: Clynelish
Dołączył: 06 Sie 2017
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 12:21 pm   

Wiktor napisał/a:
Na koniec. PhPBB by Przemo, hihi. Skoro "hihi", to przypuszczalnie jesteś oblatany w temacie, może nawet działasz na jakichś forach dla specjalistów od tych informatycznych zabawek? Zastanów się więc, bardzo proszę, nad swoją, czy adminów takich for, hipotetyczną reakcją, gdyby wpadł wam jakiś początkujący bloger z hasłem "PhPBB by Przemo jest bardzo dobre, bo mi się podoba i świetnie działa, a wam nic do tego, dziady przemądrzałe!". Ja spodziewam się, że wzbudziłby co najwyżej powszechną wesołość, albo politowanie. A fora i whisky to nie tak znowu odległe sprawy ;)

Skoro wam działa i się podoba to nie zamierzam tu nikogo na siłę ewangelizować. :mrgreen:
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Nie Wrz 10, 2017 9:17 pm   

[quote="Tomek1"]
Tomash napisał/a:
bo polecił ją Jackson, bo polecił ją Murray, bo polecił ją Buxton, bo polecił ją Neptune, bo polecił ją Miler*


Ja nic nie polecalem!
_________________
Doing does
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów