bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Istniejemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
A DRAM TOO FAR
Autor Wiadomość
nogreg 
Singlemalt Whisky Apprentice

Ulubiona whisky: The Glenlivet
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 10:42 pm   

soma napisał/a:

Brakuje środka lub próby stworzenia takiego środka, z którego droga może prowadzić w kilka stron - w stronę pasjonatów, w stronę osób lubiących dobrą whisky ale bez "szaleństw" i w stronę tych, którzy uznają że lepszy jest festiwal za 100 PLN na którym dostępne jest 50-100 darmowych dramów, są inne alkohole a poza tym nie mają już ochoty, czasu itp. .

Jestem za. Z przyjemnością wziąłbym udział w niesnobistycznej imprezie, na której mógłbym popróbować dobre whisky z regularnej oferty, ale również SC w cenie 40 - 60zł za kieliszek, w której polewający może powiedzieć coś o trunku. Jestem zainteresowany opcją, w której można by kupić degustację kilku kieliszków różnych whisky ale które coś łączy, np.:torfowe, sherry, beczki po winie, burbonach, tudzież np. Aberlour w 5 typach). I żeby taką degustacje prowadził ktoś, kto niewtajemniczonym, jak ja wyłoży, dlaczego to dobra whisky (czyli powie, co powinienem w niej znaleźć, poza 54,3% etanolu. A na koniec poza kilkoma próbkami, które chciałbym zabrać do domu, chciałbym zabrać też całą butelkę czegoś godnego uwagi, ale w przyzwoitej jeszcze cenie. I żeby to była butelka, która nie zostanie TU skrytykowana, jak się pochwalę, wyceniona w PLN, a przed dwoma zerami widział bym cyfry 3-4. No to by było coś. I jeszcze lokalizacja południowo-zachodnia. Wrocław albo Sudety. Bo najbliższy mi festiwal whisky jest poznański, a dalej na zachód to już cisza.

Kwestia finansowa: byle nie książeczka z kuponami na whisky, których nie ma. Mogę zapłacić osobno za każdy kieliszek, o ile cena będzie rozsądna. Mógłbym zapłacić i 400zł za wejście, jeśli w cenie będzie np. degustacja wartościowej whisky, jak wspomniałem powyżej. Chciałbym, by cena i jakość whisky była tak skalkulowana, by to była degustacja, a nie chlanie przypadkowych turystów.

Odpowiedz do tematu