bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie Wiosenne 2019
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 21, 2018 6:46 pm   Spotkanie Wiosenne 2019

Spotkanie Wiosenne 2019
marzec/kwiecień - Szklarska Poręba


Ostateczny termin: 29-31.03.2019


Dokładne miejsce spotkania będzie podane na początku roku 2019. Należy brać pod uwagę konieczność pilnej/niezwłocznej wpłaty zaliczki na pobyt w tym okresie.

Obowiązują zasady znane z poprzednich spotkań, oraz omówione tutaj i, częściowo, tutaj.
Warunki finansowe związane z pobytem, ogranizacja pokoi itp. również.


Zapisani uczestnicy:
- BOW - 2
- Hubert
- Tomek1
- Ruda
- Rafał
- Pinio
- Flymind
- Jerzy +1
- Adam
- Jacek
- Rosomak
ZAPISY ZAKOŃCZONE


WHISKY

Tematem spotkania wiosennego: Dawno, dawno temu i poniżej 46° & przegląd serii Manager's Dram

"Dawno..." planujemy na piątek. Przegląd najciekawszych edycji, przede wszystkim z początku lat 90, 80 i wcześniejszych, a przy okazji: butelkowanych z mocą poniżej 46%. OB, GMP Old Map Label/Brown Label, Intertrade, Cadenhead's Black Label/Original Collection, pierwsze Signatory Vintage, Berry Bros, etc, etc...
Czy w istocie dawniej starano się o zachowanie możliwie wysokiej jakości bottlingu, nawet w przypadku edycji o obniżonych mocach?
Czy ciągle potrafimy docenić takie whisky? Czy ujawnią się jakieś różnice między nami, kontrowersje w ich postrzeganiu?
Czy można dokonać wartościowej selekcji takich edycji w praktyce, nie tylko teoretycznie?


Potwierdzone destylarnie - piątek:
- *Glenlivet MC
- *Glengoyne
- *Morrison Bowmore
- *stara CI OB
- stara CI z Signatory Vintage (Hub)
- Tamdhu MI (T1)
- *Glenrothes (Ru)
- Old Elgin (Pi)
- *Suntory/Yamazaki (R)
- Ardmore (Ra)
- *Lagavulin (A)
- *Miltonduff (JB)

Z kolei w sobotę - przegląd serii The Manager's Dram.

Zanim świat usłyszał o Special Releases, mniej więcej w momencie premiery The Classic Malts of Scotland, Diageo (ówcześnie United Distillers & Vintners) zapoczątkowało jeszcze jedną, najbardziej limitowaną serię swoich whisky: The Manager's Dram. Dotąd praktycznie nieobecna na przeglądach BOW, znana z pojedynczych wypustów o zmiennym, niekiedy dyskusyjnym poziomie.
Nadeszła pora nadrobić to przeoczenie; pora, by poznać i ocenić ją w szerszym wymiarze.

POTWIERDZONE DESTYLARNIE - sobota:
- *Dailuaine
- *Teaninich
- Talisker (Hub)
- Glenlossie (T1)
- Dufftown (Ra)
- Inchgower (Pi)
- *Glen Ord (A)
- *Cragganmore
- *Benrinnes (Ro)
- Cardhu (JB)


Zainteresowani udziałem w spotkaniu proszeni są o zgłoszenia do końca listopada. Ostateczny termin zakupu potwierdzonych wzajemnie butelek - do końca 2018 roku.



Ewentualne konsultacje w kwestiach wyboru/zakupu (dalszych) butelek ---> PW ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Sob Mar 16, 2019 11:25 am, w całości zmieniany 24 razy  
 
 
 
Pinio 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: Glendronach,Islay
Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 02, 2018 4:13 pm   

Witam koleżeństwo.
Potwierdzam obecność na Wiosennych 2019.
Co do flaszek to z M.D. mam Inchgovera --dzięki Rafałowi.
Był zaakceptowany przez Wiktora.
Ot co

[ Dodano: Nie Lis 04, 2018 8:44 pm ]
dodaję kolejną flaszkę //Wiosenną// do weryfikacji 46% i mniej--Old Elgin 25yo :mrgreen:
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Lis 08, 2018 9:01 am   

Bral bym te flache tylko jeszcze szukam sponsora
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lis 20, 2018 9:44 am   

Zostało 10 dni na zastanowienie :twisted:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Tama 
Blendedwhisky Flagellant
Degustator


Ulubiona whisky: Macallan
Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 7:08 pm   

Poproszę o 2 miejsca przyjadę ze swoją Rudą
Jerzy
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 8:46 pm   

Dopisane.
Jutro ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Pon Gru 03, 2018 2:22 pm   

Wiktor napisał/a:
Dopisane.
Jutro ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń.


E, czy jutro bylo wczoraj czy jeszcze dzisiaj? Bo chetnie bym najechal ;d
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 04, 2018 3:00 pm   

Powiedzmy, że zgłoszenie się dziś (dziś) z propozycją konkretnych butelek daje jeszcze szansę udziału ;)
Czarodziejom słowa i innym zgłaszającym-się-a-potem-odwołującym, dziękujemy.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
konio23 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Islay
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 38
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto Gru 04, 2018 6:39 pm   

Wiktor napisał/a:
Czarodziejom słowa i innym zgłaszającym-się-a-potem-odwołującym, dziękujemy.


Nie było to Wiktorze eleganckie . Nie znasz sytuacji a piętnujesz . Urażona duma i zero tolerancji . No cóż , szkoda .
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 04, 2018 7:15 pm   

Przyznam, piętnuję. Staram się postępować możliwie transparentnie i z możliwie dużą dozą przychylności/elastyczności. Znudziło mi się już jednak słuchać o powodach, takich czy innych. Zwłaszcza w sytuacjach powtarzalnych. Dają one asumpt do przypuszczeń, że te powody bywają czy to błahe, czy wręcz mało wiarygodne. Że przyczyny dziwnie łatwo da się (przy innych okazjach) omijać. Nigdy nikomu, komu los w ostatniej chwili pokrzyżował wspólne plany, nie powiedziałem złego słowa.
Coraz częściej mam jednak wrażenie, że to nie mój "brak elegancji", a dość naiwna pobłażliwość stanowi problem. Na co już nieraz zwracano mi uwagę. I w jakimś momencie, po kolejnym dowodzie (po co ogłaszamy terminy na rok wcześniej?) wychodzi na to, że to ci zwracający mają rację...
Dość tedy testowania granic cierpliwości ;) Zamiast pozornej tolerancji, skłaniającej do jej nadużywania, wprowadzamy po prostu wzajemny szacunek. Niczyja duma wówczas nie ucierpi ;)
I to właśnie jest fair, jestem przekonany. Podobnie jak mówienie o tym w sposób otwarty.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
konio23 
Singlemalt Whisky Apprentice


Ulubiona whisky: Islay
Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 38
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Wto Gru 04, 2018 8:53 pm   

Wiktorze .
Kiedyś , przy spotkaniu ( mam nadzieję ,iż takie będzie ) opowiem Ci w szczegółach o powodach rezygnacji ale nie zamierzam o tym dyskutować na forum publicznym . Cenię sobie swoją prywatność . Dziękuje za odpowiedz . Już wiem w którą stronę ten wóz jedzie . Żałuję tylko ,iż selekcja zaczęła się ode mnie .
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 04, 2018 9:14 pm   

Nie mialem wyłącznie na myśli akurat twojej rezygnacji. Ani nie zamierzałem publicznie wywoływać nikogo konkretnego do tablicy. Sometimes all you need is a little push ;)
W przyszłości czemu nie. Moja duma nie została ugodzona aż tak bardzo :lol:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Czw Gru 06, 2018 12:53 pm   

Witam, w takim razie proponuje przywiezc na piatek:

https://www.whiskybase.co...-nevis-1968-wms


a na sobote, jeszcze do potwierdzenia, z manager's dram: Glendullan lub Glen Ord. Prosze dac znac jesli znajdzie sie jeszcze miejsce dla mnie, moge wziasc male krzeselko.
_________________
Doing does
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 06, 2018 1:00 pm   

OK, dopisuję twój udział razem z którąś z wymienionych butelek. W takim też razie dla pozostałych uczestników, którzy jeszcze swojej butelki MD nie kupili, te opcje od tej chwili są nieaktualne.

Linkowana Ben Nevis nie spełnia podstawowych założeń - przypominam, że pierwszego dnia sprawdzamy stare (but. lata 90-te najpóźniej), możliwie najlepiej rokujące edycje whisky w mocach obniżonych do poziomu poniżej 46%.

[ Dodano: Śro Gru 12, 2018 8:40 am ]
Skoro wybór ostatecznie padł na Orda, Glendullan wraca do puli.

[ Dodano: Pią Gru 28, 2018 9:09 am ]
W poniedziałek 31 grudnia upływa termin zakupu butelek na spotkanie wiosenne.

[ Dodano: Pią Sty 11, 2019 5:34 pm ]
Aktualizacja w/s zakwaterowania!

Lokalizacja spotkania: Szklarska Poręba Górna.
Przewidujemy tym razem pobyt w dość komfortowych ;) apartamentach, wyposażonych we wszelkie zdobycze współczesnej cywilizacji (kuchnia, łazienka, TV, wifi, parking, winda, etc, etc). Wyżywienie - we własnym zakresie.
Koszt wynajmu najmniejszego apartamentu za cały weekend zaczyna się od około 400 zł. W związku z tym osoby, które chcą zakwaterować się wspólnie (ale np. w odrębnym pokoju), proszę o podanie tego jak, i z kim. Na tej podstawie przydzielimy odpowiednio już konkretne apartamenty oraz podamy łączny koszt. Termin zgłoszeń - do jutra (sobota). Po upływie terminu przydzielamy wedle własnego uznania ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Sty 11, 2019 9:45 pm   

Poproszę pokój 2os z Andrzejem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów