bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasjonaci krzewią - nowy cykl
Autor Wiadomość
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Paź 28, 2017 3:50 pm   

...to może jednak wrócimy do Jill Kelly?

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Paź 28, 2017 11:51 pm   

No co Ty???? :shock: Trzema mu przyznać , koleś jest skuteczny :mrgreen:
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Nie Paź 29, 2017 8:35 am   

Jak to "men only"?! Jak tak można? Nie ma w Grudziądzu żadnych feministek? :D
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 15, 2018 11:19 am   

https://www.youtube.com/watch?v=43RVHleUnu4
Beczki newmake'a "już po 6-8 tys zł" i "sensowne od 40 tys." Sezon na odstrzał jeleni rozpoczęty ;)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Sty 15, 2018 5:03 pm   

Nie czepiajcie się . Oni w tv mi obiecali 20% w 2 lata!!!! I to netto 😂Wchodzę w to!!!
 
 
Trzymajtusię i 
Singlemalt Whisky Follower


Ulubiona whisky: jeszcze nie
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 245
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Pon Sty 15, 2018 5:43 pm   

Wstrzymał bym się, oni leją w beczki robione chyba z choinek, pan mówił że nie wiadomo jaki smak będzie miał trunek, bo w jednej beczce po burbonie jest więcej żywicy, a w innej mniej, to chyba o choinki chodzi. Do tego mogą też nabrać żabiego finiszu, żabami pachnie moja beczka na deszczówkę, a pan też twierdzi, że jedne beczki z burbonem leżą w cieniu, a inne na słońcu, wiem o deszczu nie wspomina, ale też nie wspomina o kosztach każdego roku jakie generuje szkocka dojrzewalnia, a jednak ktoś koszta musi zapłacić. Nie wiem, nie wiem, nie wiem, człowiek ma mętlik w głowie i trudno podjąć decyzję, trzeba się jeszcze modlić by były mroźne zimy w Szkocji , wtedy jak jest poniżej 5 stopni, to aniołom skrzydła marzną i nie zlatują pić z naszych beczek, whisky zasypia i przestaje dojrzewać ( to wszystko mówi ten pan) to po co oni te okna otwierają, pewnie mają jakieś mada faki do aniołów, kurde nagonka na kościół jest w modzie nawet tam.
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Wrz 06, 2018 2:55 pm   

Takie to rzeczy przeczytalem sobie ostatnio:

Cytat:
Martine pisze, że choć rozumie argument, że mocną whisky zawsze można rozwodnić, to jej zdaniem produkt końcowy nigdy nie będzie konkurencyjny z tym, jaki oferuje nam producent. Powiedzmy, że mamy whisky z tej samej beczki. Część rozcieńczymy, a część zabutelkujemy z oryginalną mocą. Następnie po jakimś czasie, tą o większej mocy w domowym zaciszu zrównamy z pierwszą. Niby ten sam procent, a mamy dwie różne whisky. Pierwsza miała czas, aby stworzyć jeden, spójny produkt. Druga powstała chwilę temu. Jest chaotyczna, nieprzegryziona i choć się “otwiera”, to nie oferuje tego bogactwa, co jej konkurentka.


I pisze autor / autorzy
Cytat:
moja teoria dotycząca możliwości osobistego rozcieńczania whisky dostała po łbie


Caly Glenfiddichowy, i nie tylko, przemysl zaklaskal z radosci, ze takimi bredniami udalo sie kogos przekonac ;) "Zrobimy za Ciebie. Wiemy lepiej co Ci bedzie smakowalo zwlaszcza, ze wtedy sprzedamy wiecej butelek. A ta woda to sie musi z whisky dlugo w butelkach ulezec, bo tak w kieliszku to drapie" ;) Na pewno?

Calosc tutaj: http://szachmalt.com/inde...19/#comment-156
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Hubert 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: Port ellen
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Polska
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 06, 2018 3:28 pm   

A js durny napalam się jakieś wstrętne drapiące w gardło CS zamiast zawierzyć specjalistom co jest dla mnie najlepsze. Bije się w pierś i również zostałem przekonany :wink:
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Czw Wrz 06, 2018 4:20 pm   

Fakt, że i kastraty bywają czasem świetne nie usprawiedliwia tych tekstów. Swoją drogą aleś przypomniał mi o kolesiu! Ten to jest ultramiszczu i zawsze w peletonie głupoty polskiej blogierskiej sceny. Ale... co będziemy młodego młotkować jak warszafski guru supersprzedawca i sędzia o renomie międzynarodowej sepleni w tym samym tonie, "bo przecież producenci wiedzą jak to zrobić i robią konsumentowi dobrze rozcieńczeniem..." :roll:
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 06, 2018 5:38 pm   

Oj, rzuciliście się na człowieka jak na whisky na 7p ;) A on tylko szuka prawdy, zadaje pytania, błądzi może, ale intencje ma szczere. Tak myślę ;)
O pani Francuzce krótko. Cytuję: "Sorry, but I cannot sip a 64% abv dram". Koniec cytatu. I to tyle w aspekcie wartości jej dywagacji pt. "cs czy nie cs".
Natomiast dość przekornie powiem: oczywiście, że nie(koniecznie) cs - o ile szukamy optymalnego smaku w whisky. I oczywiście cs, jeżeli mówimy o jej butelkowaniu. Nad czym tu się w ogóle zastanawiać i o co się spierać?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 1:20 pm   

Od ok. 7mej minuty. Whisky pierze mózgi, latino stajl, politykierskie bezwstydne 'yyyyyyyyyeeee', komusze bajania o wielkiej zmianie, pomocy, dofinansowania miliona rzeczy z kieszeni podatnika, "pomoc" przedsiębiorcom blablabla. Niby nowe pokolenie, a zapatrywania jak 40 lat temu i w kółko te same debilne slogany. Rzeźnia.
Precz z komuną!

http://egrudziadz.pl/grud...-miejskiej.html
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Wrz 10, 2018 5:31 pm   

Grudziądz moim miastem, Tafel moim kandydatem :lol: :lol: :lol:
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 3:30 pm   

Ajrisz bladi Ajrisz baj Rudy

cytat:
Bushmills 16yo był jeszcze niedawno moją główną rozbieżnością z “Biblią” Murraya gdzie ocenił ją nisko i oskarżył o zasiarczone beczki. Faktycznie mogła mu się trafić próbka z takiej serii sprzed kilku lat (bo recenzja i punktacja bez zmiany figurują w książce na pewno w rocznikach 2015, 2016, 2017). Najwyraźniej do rocznika 2018 dostał nową próbkę i przyznał tej whiskey tytuł najlepszego irlandzkiego single malta na rok 2018. Nie jestem zbyt rozeznany w irlandzkich maltach ale zdecydowanie zasłużenie i w stu procentach się zgadzam z tym tytułem. Polecam!

koniec cytatu

:roll:
_________________
Nie kupuję psa, który na mnie szczeka,
Choć nic mnie nie czeka, kiedy pies na mnie szczeka,
Wiem co czeka psa, który na mnie szczeka...
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4805
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lis 24, 2018 10:29 am   

Do biegu gotowi?... Start ;)

[ Dodano: Pią Lut 01, 2019 9:59 am ]


Okazja po polsku, koneserki!

https://www.whiskybase.co...saint-2010-anha
https://www.whiskybase.co...chroisk-2010-fr
https://www.whiskybase.co...hroisk-2010-twc
https://www.whiskybase.co...hroisk-2010-ww8


Śmieszno i straszno....

[ Dodano: Sob Lip 06, 2019 7:37 am ]
https://www.youtube.com/w...0&v=xGeTNhnUihg

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2020 8:39 pm ]
https://www.facebook.com/...341717879190748
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 7:29 pm   

no proszę jaki " świetny " pomysł żeby sie pochwalić co kto ma w szafie piwniczce czy gdzie tam jeszcze , Wiktorze podejmiesz wyzwanie ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów