bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zamawianie z zagranicy
Autor Wiadomość
Maciejf 
Singlemalt Whisky Acolyte
ani grama kaca



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 79
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 8:21 pm   zamawianie z zagranicy

witam,

takie pytanie, zamawialiscie whisky z zagranicy(głownie chodzi o wielka brytanie)do polski?
z jakim skutkiem?bo sa takie butelczyny na ktore chetniebym sie skusil, ale boje sie ze nigdy do mnie nie dojda ze wzgledu na lepkie palce polskich listonoszy..

jakie macie doswiadczenia?
Ja ze szkocji wyslalem kiedys whisky do kolegi w meksyku i nie doszla..a polska to taki drugi meksyk...
_________________
historia whisky jest mniej interesujaca niz sama whisky
 
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 8:58 pm   

Przy jednej butelce, zwłaszcza niedrogiej, problemem najczęściej okazuje się koszt transportu. O kłopotach ze "znikaniem" paczek - jak dotąd - nigdy nie słyszałem ;)
No i nie wszystkie sklepy z UK chcą się bawić w sprzedaż wysyłkową. Ale to już inna historia...
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
Maciejf 
Singlemalt Whisky Acolyte
ani grama kaca



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 79
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 9:58 pm   

nie no, o butelkach myslalem takich troche drozszych..stad i strach wiekszy :wink:
_________________
historia whisky jest mniej interesujaca niz sama whisky
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 10:15 pm   

Maciejf napisał/a:
ale boje sie ze nigdy do mnie nie dojda ze wzgledu na lepkie palce polskich listonoszy..

To troche tak jak stwierdzić że Policjanci jedzą ogórki kiszone wkładając głowę do beczki
Zaginione przesyłki zagraniczne w Polsce to bardzo niewielki odsetek ogólnej liczby ,każda jest szczegółowo kartowana i ''śledzona'' od momentu przybycia do polski i na tym etapie tajemnicze zaginięcie jest prawie niemożliwe ,piszę prawię bo rózne cuda się zdarzają :wink:
 
 
 
Grish 
Singlemalt Whisky Follower



Ulubiona whisky: Caper,Talisker
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 131
Skąd: Londyn (Szczecin)
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 10:38 pm   

Coz w tym temacie to chyba mam najwieksze doswiadczenie :) z racji tego, ze sprowadzam wieksza ilosc butelek z angli.
Krotka odp: dla jednej czy dwoch butelek, nieoplacalne ze wzgledu na koszta a takze ze wzgledu na UBEZPIECZENIE paczki. Kwestia sie zmienia dla wiekszego zamowienia.
Ewentualnie trzeba miec zaufana osobe, ktora czasami zobowiazuje sie przywiezc nasz "maly cenny skarb" podczas lotu do Polski.
 
 
Maciejf 
Singlemalt Whisky Acolyte
ani grama kaca



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 79
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 10:58 pm   

windham hell napisał/a:
To troche tak jak stwierdzić że Policjanci jedzą ogórki kiszone wkładając głowę do beczki


:shock: wiedzialem!

[ Dodano: Sob Mar 22, 2008 11:46 pm ]
i jeszcze jedno, czy sa jakies ograniczenia na polske(jestesmy w ue,ale lepiej spytac), ze nie moze byc wiecej niz iles butelek w paczce czy cos takiego?
jak wracalem ze szkocji to mozna bylo wziac do 10 litrow, z poczta jest tak samo??
_________________
historia whisky jest mniej interesujaca niz sama whisky
 
 
 
parominius 
Singlemalt Whisky Combatant



Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 413
Skąd: czarnków
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 1:54 pm   

Maciejf napisał/a:
i jeszcze jedno, czy sa jakies ograniczenia na polske(jestesmy w ue,ale lepiej spytac), ze nie moze byc wiecej niz iles butelek w paczce czy cos takiego?
jak wracalem ze szkocji to mozna bylo wziac do 10 litrow, z poczta jest tak samo??


"Obecnie można przewozić 10 l mocnych alkoholi, 90 litrów wina oraz 110 litrów piwa. Propozycja może być szczególnie atrakcyjna dla obywateli państw skandynawskich, gdzie alkohole są obłożone wysokim podatkiem. "

Za: forum turystyczne. :mrgreen:
_________________
"Maturacja" whisky,czyli po naszemu "dojrzewanie"o ironio wnosi do niej młodzieńcze błyski,energę,zadziornosć, lub też dziewczęcą łagodność,ułożenie,dobre wychowanie,kwiecistość,flirtowanie z Lolitą...
 
 
ukaszu 
Singlemalt Whisky Combatant
uisge beatha



Ulubiona whisky: dymkurzsmród
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 425
Skąd: głgw
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 5:29 pm   

ten litraz wejdzie w zycie kiedy uklad z schengen bedzie obowiazywal w strefach powietrznych, wiec z koncem marca

Maciejf, jesli chcesz cos sprowadzac warto, naprawde warto napisac do Grish'a czy Wiktora oni w tych sprawach maja juz dosc sporo doswiadczenia i kontaktow ; )
_________________
slainte !
 
 
 
windham hell 
Singlemalt Whisky Inquisitor
Theory in Practice



Ulubiona whisky: Bowmore Sherry
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 889
Skąd: Janów Lub
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 6:07 pm   

Maciejf napisał/a:
jeszcze jedno, czy sa jakies ograniczenia na polske(jestesmy w ue,ale lepiej spytac), ze nie moze byc wiecej niz iles butelek w paczce czy cos takiego?

Na pewno są ograniczenia wagowe ,ale w tej chwili nie pamietam .
 
 
 
Maciejf 
Singlemalt Whisky Acolyte
ani grama kaca



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 79
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 9:12 pm   

dzieki panowie,dodaliscie mi odwagi..na poczatek i tak chce sprowadzic 4 buteleczki,tak na probe.zamawiam po swietach,

mam nadzieje,ze wkrotce bede mogl zdac relacje z akcji zakonczonej sukcesem :)
_________________
historia whisky jest mniej interesujaca niz sama whisky
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 5:42 pm   

Swego czasu dość często sprowadzałem whisky z Dufftown, z nieodżałowanej pamięci sklepu Fiony Murdoch (nieodżałowanej pamięci jest sklep, nie Fiona ;-) ). Wszystkie pakowane były w styropianowe skrzyneczki zabezpieczające przed stłuczeniem. Wysyłane zwykłą pocztą w pewnym momencie zaczęły przychodzić już 4 dni po nadaniu w Dufftown. W całej historii takich zakupów tylko raz zaginęła jedna butelka. Nie pamiętam w tej chwili co to było i ile było warte, ale zdarzyło się, niestety. Jakieś 5 lat temu, o ile mnie pamięć nie myli.

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 9:22 am   

Rajmund napisał/a:
Swego czasu dość często sprowadzałem whisky z Dufftown, z nieodżałowanej pamięci sklepu Fiony Murdoch (nieodżałowanej pamięci jest sklep, nie Fiona ;-) ). Wszystkie pakowane były w styropianowe skrzyneczki zabezpieczające przed stłuczeniem. Wysyłane zwykłą pocztą w pewnym momencie zaczęły przychodzić już 4 dni po nadaniu w Dufftown. W całej historii takich zakupów tylko raz zaginęła jedna butelka. Nie pamiętam w tej chwili co to było i ile było warte, ale zdarzyło się, niestety. Jakieś 5 lat temu, o ile mnie pamięć nie myli.

Pozdrawiam,
Rajmund



No, :D Adaś ,do tej pory nie może jej przeboleć :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Rajmund 
Administrator



Ulubiona whisky: już sam nie wiem...
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1402
Skąd: Świdnica
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 10:49 am   

A pamiętasz co to było?

Pozdrawiam,
Rajmund
_________________
Pozdrawiam,
Rajmund
 
 
 
Pawcio 
Singlemalt Whisky Apostle



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 1085
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 11:13 pm   

Mortlach chyba albo Macallan
_________________
Pozdrawiam.Pawcio.
"Crusader i Złych Macallan'ów Niszczyciel. Postrach Karuizaw. Protektor Ardmorów. Wielki Piewca CI. BOW Inkwizytor In Spe"P.W.Jasnowski.

NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów