bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Hejtujemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Młody Ziemniak
Autor Wiadomość
Alekmjk 
Blendedwhisky Flagellant


Ulubiona whisky: Ardbeg
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 9:56 pm   Młody Ziemniak

Witam,

forum jest poświęcone Whisky ale wiem jak wysoko ceniona wódka w świecie kolekcjonerów jest MŁODY ZIEMNIAK.

Mam pytanie: na jaka kwotę wyceniacie Państwo realnie butelkę z 2012r? Proszę o odpowiedzi osoby znające temat. Mam możliwość zakupu takiej butelki oraz kilku innych młodszych: 2013, 2014 i 2014 w worku.

P.S. Jestem posiadaczem pełnej kolekcji i orientuje sie w cenach delikatesów z drogimi alkoholami ale zależy mi na cenie realnej, uczciwej dla sprzedającego jak i dla mnie jako inwestora. Ponadto zależy mi tylko na rocznikach 2012 i 2013 wiec mogę odsprzedać wspomniane 2014 (w tym jedna w worku - edycja specjalna).

Pozdrawiam
Alek
Aleksander.kwasowski@gmail.com
_________________
Pozdrawiam
Alek
 
 
PawelWojcik 
Singlemalt Whisky Crusader


Ulubiona whisky: PE & coke
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 571
Skąd: Bishkek, Kyrgyzstan
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 3:11 am   Re: Młody Ziemniak

Alekmjk napisał/a:
w tym jedna w worku - edycja specjalna

kota w worku?
probowalem 2014. smakuje to IMHO jak bimber, z ktorego nie oddzielono pogonow (zeby bylo wiecej do wypicia).
oczywiscie gdyby "prezes" naszczal do butelki, to tez by mialo wartosc kolekcjonierska.
ogromny respect za PR, jaki maja.
witaj!
_________________
serdecznie pozdrawiam spod dywanu,
ja.
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:38 am   

Na 2013 jak dla mnie obecnie uczciwą ceną są okolice 200 złotych. Za tyle zresztą tu i ówdzie można trafić te butelki. 2012 to też raczej nie więcej, niż 300 złotych, choć pewnie i za 400 zł klient się znajdzie. Bo fama poszła, znaleźli się "inwestorzy", którzy wyczuli szybki zarobek. Ale jak dla mnie to sort tych, co się przerzucili z limitowanych Arranów ;)
Smakowo ziemniak jest fajny, przynajmniej dla mnie. Czuć ziemię, piwnicę i ziemniaki, i chyba taki był plan. Tyle że cena nieco za wysoka, jak na weekendowe popijanie chleba ze smalcem i koszonym.
 
 
Adam Hochul 
Singlemalt Whisky Crusader
SM in Campbeltown



Ulubiona whisky: Ben Nevis
Dołączył: 04 Gru 2010
Posty: 544
Skąd: Glasgow
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:43 am   

Do czego to dochodzi, ze pasjonatom whisky wciska sie wodke. Czy moze wode po parowkach, lezakowana w beczkach tez dalo by sie opchnac?
_________________
Doing does
 
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:46 am   

Może niedługo doczekamy się pierwszej, polskiej, jedynej na świecie "potato whisky"? :D
 
 
Wiktor 
God of Hate
koordynator BOW


Ulubiona whisky: sobotnia
Dołączył: 27 Cze 2005
Posty: 4806
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 12:08 pm   

https://www.scotchwhiskya...014-vodka-50cl/
Jeśli to właśnie jest ta specjalna edycja, w bardzo specjalnym worku, to jak widać, rynek "wycenia" ją na jakieś 100zł. Niewiele więcej kosztuje np. 12-letnia Kilkerran... :razz:
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor
-----------------------------------------
"Od Arrana, ognia, wojny, i do tego od człowieka, co się wszystkim nisko kłania, niech nas zawsze Bóg obrania"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"
 
 
 
rosomak 
Singlemalt Whisky Prophet



Ulubiona whisky: Brora
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 1603
Skąd: zewsząd
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 1:09 pm   

Wiktor napisał/a:
rynek "wycenia" ją na jakieś 100zł

To skandal przecież sam limitowany worek jest więcej wart!
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=cOeFhSzoTuc
 
 
Tomek1 
Singlemalt Whisky Inquisitor


Ulubiona whisky: Springbank
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 919
Skąd: Szczecin
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 1:20 pm   

Zrobiliby w drewnianej skrzyneczce to cena +100%
 
 
Czajkus 
Singlemalt Whisky Follower
www.czajkus.com



Ulubiona whisky: Caol Ila
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 152
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 1:49 pm   

Ja zbieram zasadniczo różne polskie alkohole, które przestają być produkowane, głównie z sentymentu i w celu dokumentacji na przyszłość. Młode Ziemniaki sobie zbierałem, ale dałem sobie spokój, jak wszyscy zaczęli.

Z Młodym Ziemniakiem było tak. Roczniki 2009 i 2010 r. jak je wypuszczono to szału jakiegoś specjalnego nie było i kosztowały około 60-70 zł. i stały na półkach sklepów - przynajmniej w Krakowie. 2010 r. był smaczny i po nim zaczął się szum medialny jakie to super alkohole. Przy okazji się okazało, że bodajże na lotnisku Okęcie była butelka 2009 w jakiejś dziwnej cenie dajmy na to 1000 zł więc się okazało, że to towar inwestycyjny.

Jak tak to rocznik 2011 r. kilka osób już kupiło "inwestycyjnie" po kilka kartonów i ten rocznik ma mało osób, bo szybko się rozszedł. Później zaczęły się serie limitowane w sumie limitowanej wódki, cena poszła w górę i trochę nastąpił przesyt młodym ziemniakiem. W kwietniu z kolegami piliśmy Młodego Ziemniaka z ostatniego rocznika i byliśmy rozczarowani (przeszliśmy na zwykłą czystą Baczewskiego, czyli starego ziemniaka).

Jakiś czas temu rozmawiałem przez telefon z gościem, który mówił, że te młode ziemniaki inwestycyjnie na kartony kupował i ma ich po kilkadziesiąt sztuk, a miniaturek po kilkaset :) Pytał się jak to teraz sprzedać. Paranoja.

Ile są warte te Młode Ziemniaki? Tyle ile zapłaci kupujący, bo rynku wtórnego na polskie alkohole "inwestycyjne" jak dotąd nie ma. Zresztą co to za rynek jak inwestorów więcej niż pijących? To już sobie wolę cebulkę tulipana kupić.
_________________
www.czajkus.com blog.czajkus.com
 
 
loom 
Singlemalt Whisky Crusader



Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 620
Skąd: dwie stolice
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 2:06 pm   

100 zł za 0,5 to w miarę ok cena. Ja piłem ze 2 lata temu 3 roczniki i w ogóle nie poruszyło mnie. Kilku towarzyszy pocmokało i stwierdziło, wódka z ziemniaka jak wódka z ziemniaka. Rzeczywiście w jakiejś butelce jest odczuwalna blokowa piwnica. Zdziwionym, że ktoś rzeczywiście kupuje kartony "pod inwestycje". Do picia, kwestia gustu, dla mnie bardzo ok. Ja mam w ogóle skrzywienie, że pijąc takie wynalazki wydaje mi się, że wspieram ludzi z pasją z cyklu mikro. Zawyżam sobie wówczas odczucia wobec napitku. Mam tak z każdym alkoholem :D
 
 
maudite 
Singlemalt Whisky Combatant


Ulubiona whisky: szukam...
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 253
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 2:20 pm   

Czajkus napisał/a:
Zresztą co to za rynek jak inwestorów więcej niż pijących?

Myślę, że to krótkie zdanie znakomicie podsumowuje ten wątek. Cieszą się sprzedawcy, bo specyficzny towar szybko "wychodzi" ze sklepu, cieszą się "inwestorzy", bo już liczą przyszłe zyski, tylko kto to potem kupi? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group phpBB3
naprawa laptopów