bestofwhisky.pl Strona Główna bestofwhisky.pl
Forum koneserów i pasjonatów | Istniejemy od 2005 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Imprezy BOW 2018 - 2019 - .....?
Autor Wiadomość
rosomak 
Singlemalt Whisky Apostle

Ulubiona whisky: Brora
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 6:55 pm   Imprezy BOW 2018 - 2019 - .....?

W zwiazku z licznymi pytaniami odnosnie przyszlorocznych imprez BOW informujemy, iz planujemy co nastepuje:

1. 18-20 Maj – whisky torfowe oraz przeglad starego Signatory (dumpy, dekantery, SS, rare reserve itp.) – miejscowka najpewniej nadmorska (Ustka)

2. 14-16 Wrzesien – przeglad Springbank (rozne roczniki) oraz Bunnahabhain z rocznika 1979 (Zachodniopomorskie)

3. Xmas 2018 (14-16 grudnia) z tematem „Boże Narodzenie w whisky” (Polska centralna / Szczecin)

4. Bieszczady "Walter" Whisky 27-29 wrzesnia 2019

Rowniez w zwiazku z pytaniami informujemy, ze minimum kosztowe trzech z wymienionych imprez planujemy zamknac w ok. 200 euro na osobe jesli chodzi o sama whisky na jeden dzien. „Ponadnormatywne” butelki mile widziane, jak rowniez butelki na pierwszy „rozbiegowy” dzien degustacji oraz kazdego rodzaju inne wsparcie idei BOWowskiej ;)

Z gory zaznaczamy, ze wszelkie informacje tu zawarte maja charakter pogladowy i wiele spraw moze ulec zmianie (nawet na ostatnia chwile - jak to tradycyjnie bywa u BOW ;) ). Chcemy po prostu mozliwie bardzo ulatwic ewentualnym zglaszajacym sie (zwlaszcza wahajacym sie nowym ;) ) uczestnictwo. Jednoczesnie zapewniamy, iz pomozemy w zdobyciu mozliwie odpowiednich opcji ktore nie zrujnuja nikomu budzetu, byle sie okreslic odpowiednio wczesnie.

Wszystkich juz teraz zdecydowanych i zdeterminowanych zachecam do kontaktu ze mna czy z Wiktorem na PW. Wszystkich natomiast, ktorzy juz posiadaja butelki na spotkania przyszloroczne prosze o PW z ich definitywnym zloszeniem zebysmy wiedzieli kto i z czym bedzie na 100% 

AKTUALNA LISTA ZGŁOSZONYCH BUTELEK/DESTYLARNI (2019)

P.S. Jak zwykle im wczesniejsze zgloszenia tym wieksza szansa na odpowiednia na whisky w jak najlepszej, jeszcze mozliwej, cenie. Zalecamy nie zwlekac ;)

Wszelkie pozostale kwestie prosze w postach tu w tym watku bez zadnej krepacji ;)
Ostatnio zmieniony przez Wiktor Pon Kwi 09, 2018 12:45 pm, w całości zmieniany 12 razy  

Hubert 
Singlemalt Whisky Follower

Ulubiona whisky: Ardbeg
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 7:25 pm   

Impreza w maj/czerwiec to jednego dnia torf a drugiego SV ?

Wiktor 
Singlemalt Whisky Martyr
koordynator BOW

Ulubiona whisky: sobotnia
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 7:31 pm   

Tak. Wiosna 2018: piątek - torf niebanalny, sobota - stare SV. Jesień 2018: piątek - Pan Springbank, sobota - przegląd Bunnahabhain 1979.
Degustacje sobotnie są w założeniach tymi głównymi, a degustacje piątkowe - tzw. wspomagającymi ;) Oczywiście spodziewany "poziom" obydwu dni jest w naszych rękach i tylko od nas zależy, na ile będzie porównywalny. Na sobocie skupiamy się przede wszystkim z racji ambitniejszych zamierzeń (w tym budżetowych).
"Alkohol to biznes relacji"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"

Hubert 

Wysłany: Pon Paź 23, 2017 8:12 pm   

Super :grin:

loom 
Singlemalt Whisky Crusader

Ulubiona whisky: perły Dalwhinnie
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 9:42 pm   

Gdzie Tortury, gdzie Bieszczad blask... uuuu!

Udział na razie na wrzesień /jak się okazuje/ "z konkretem" zgłosiłem już Herr Wiktorowi.

"Boże Narodzenie w whisky" toż to prowokacja! satanizm i szamanizm w jednym!!!

Hubert 

Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:39 pm   

A czy Xmas w 2018 tez jest planowany składkowy ?

rosomak 

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 8:34 am   

loom napisał/a:
Gdzie Tortury

No niech sie krakowskie towarzystwo ogarnie i zrobi - co za problem? ;)
loom napisał/a:
gdzie Bieszczad blask

W tajemnym kalendarzu somalijskich bunnahabhainow wyczytalem, ze konca swiata nie bedzie w 2018 takze jest szansa najechac Bieszczady np. w 2019 ;) Drzyj miejscowa ludnosci!
Hubert napisał/a:
czy Xmas w 2018 tez jest planowany składkowy ?

Na razie planujemy jednak butelkowy, a to z powodu pewnej zmiany koncepcji (szczegoly przedstawie na Xmasie) i zwiazanej z nia sprawy potencjalnej mozliwosci przywiezienia przez gosci butelek, ktore cenowo tak szalenczych pieniedzy jak chocby w tym roku nie beda wymagaly. Po dokladnym przestudiowaniu wszystkich mozliwosci i wzrostow cen uzanlismy, ze od pewnego etapu branie udzialu w obecnym wyscigu jest ponizej godnosci BOW :lol: Ten rok jest ostatnim, w ktorym sie na to porywamy.

Tak czy owak jesli ktos ma butelke, ktora ma szanse smakowac wielce "swiatecznie" to mozna zglaszac. Obiecuje, ze nie beda sie lapaly wylacznie Strathisle i Macallany z 60tych, ale oczywiscie i one rowniez beda nadal mile widziane :mrgreen:

Jester 
Singlemalt Whisky Apprentice

Ulubiona whisky: szukam
Wysłany: Wto Paź 24, 2017 11:19 am   

loom napisał/a:
Gdzie Tortury

Ja się piszę na imprezę krakowską - jeśli taka wypali

Wiktor 
Singlemalt Whisky Martyr
koordynator BOW

Ulubiona whisky: sobotnia
Wysłany: Wto Paź 24, 2017 11:45 am   

Już kiedyś była o tym mowa, ale repetitio mater studiorum est ;) BOW chętnie wpadnie z rewizytą w najbardziej aktywne spotkaniowo rejony. Xmas w Wiśle, proszę bardzo, Kraków ma tygrysi skok.
Nauczyliśmy się jednak omijać miejsca, gdzie energii wystarcza na inicjatywy wyłącznie lokalne. O "Jedenastce z Krakowa" krążą legendy, tylko na spotkaniach jakoś zawsze te same kilka osób... ;)
"Alkohol to biznes relacji"

"Piłem whisky, którym Wy młodzi nie dalibyście wiary. Atakujące płomieniem prosto ku gardzieli. Piłem mieniące się Ardbegi po ciemnej sherry, nalewane prosto z beczek u bram sklepów Sukhindera. Wszystkie te dramy znikną w czasie, jak roczniki na etykietach... Czas umierać"

rosomak 

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 2:03 pm   

Wiktor napisał/a:
BOW chętnie wpadnie z rewizytą w najbardziej aktywne spotkaniowo rejony

Nie tylko wpadnie, ale i whiskowo wspomoze niemniej rzeczywiscie kluczowa jest tu inicjatywa wlasna miejscowych uczestnikow, ich zorganizowanie i stworzenie, ze tak powiem, trzonu calej imprezy. Moze byc to Gdansk, Bydgoszcz czy nawet Konin ;) Na razie poza Krakowem nikt sie nie zglosil, a i sam Krakow jakos przygasl.
Ostatnio zmieniony przez rosomak Wto Paź 24, 2017 5:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Jester 
Singlemalt Whisky Apprentice

Ulubiona whisky: szukam
Wysłany: Wto Paź 24, 2017 4:21 pm   

na XMAS 2017 to już się raczej nie jestem w stanie załapać ;)

rosomak 

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 5:43 pm   

Jester napisał/a:
na XMAS 2017 to już się raczej nie jestem w stanie załapać

Przy super determinacji rozne rzeczy mozna zrobic, ale bynajmniej nie namawiam :wink:

loom 

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 6:02 pm   

Wiktor napisał/a:
Już kiedyś była o tym mowa, ale repetitio mater studiorum est ;) BOW chętnie wpadnie z rewizytą w najbardziej aktywne spotkaniowo rejony. Xmas w Wiśle, proszę bardzo, Kraków ma tygrysi skok.
Nauczyliśmy się jednak omijać miejsca, gdzie energii wystarcza na inicjatywy wyłącznie lokalne. O "Jedenastce z Krakowa" krążą legendy, tylko na spotkaniach jakoś zawsze te same kilka osób... ;)

To ktoś coś brać musiał licząc na tylu uczestników z samego południa. Jedenastu to gra w krakowskich klubach na meczach chyba, albo chodzi na lokalne festiwale whisky :) .
Gorzej, że są i tacy, co to nie potrafią się odezwać kilka miesięcy mając na stanie chociażby zapłacone przez kolegów butelki/sample... Nie wspominając o deklaracji wyjazdu na spotkania BOW, a potem grobowe cisze. Życie... takie też trzeba poznać ;) .
Realnie licząc bez względu gdzie spotkanie się odbywa (nie patrząc na lokalnych leni) trzeba liczyć chyba tak: Szczecin (max 6 os.), Zachód (max 5 os.), Wschód (3 os.), Stolyca (3 os.), Południe (max. 4 os.), UK (2 os.).
Wracając do meritum. Tortur siła nie w lokalnej gawiedzi, której nie ma jak zauważyliśmy, a w konwencji, komunikacji i samym mieście, jakże szczodrym w atrakcje dla uczestników. Lepszym pomysłem jeszcze jest Laphromaca i moja koncepcja bieszczadzka (kiedyś przyjęta przez wiele osób z nieoczekiwanym entuzjazmem i deklaracją przyjazdu, a trzeba wspomnieć, że dojazd nie jest najłatwiejszy). Może w 2019, jak dożyjemy, uda się. Chciałem jeszcze przypomnieć, że po głowie chodził mi Sopot i whisky w klimacie filmu "Medium" ;) .
Jeżeli jeszcze można to mam prośbę, już ją prywatnie przekazałem Rosomakowi, aby spotkanie wrześniowe odbywało się nie w środku miesiąca. Wrzesień to fajny miesiąc na urlop gdzieś dalej. Spotkanie na końcu miesiąca lub nawet na początku października daje pewną swobodę terminową.

rosomak 

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 6:08 pm   

loom napisał/a:
trzeba liczyć chyba tak: Szczecin (max 6 os.), Zachód (max 5 os.), Wschód (3 os.), Stolyca (3 os.), Południe (max. 4 os.), UK (2 os.)

No dobra to ilu w koncu tych z Krakowa bo doliczyc sie nie moge ;) Bylem na humanistyczno-filologiczno-klasycznej mimo 5 z matmy zeby nie bylo :lol:
O Bieszczadach pamietam, ale chcialbym zeby to ci zamieszkujacy znacznie blizej przedstawiali mi opcje, a nie zebym ja musial wstrzeliwac sie w pojedyncze mozliwe terminy, a pozniej wysluchowac jak to akurat wtedy jechac ze mna nie moga ;) Wiecej pracy w osrodkach lokalnych towarzysze ;)

loom 

Wysłany: Wto Paź 24, 2017 6:40 pm   

Bo Towarzysz jak typowy KaCyk, teraz nie, na wiosnę może, a potem, że przed zimą inspekcja :)
Panie filologu klasyczny /jak sam Herr Mock/, Południe znaczy Galicyia liczą dziś na Bartoszka, Laphromaca i mnie. 2 osoby w obwodzie, aspirujące, ale bojowi mają broń, coś chyba kiepsko w tym roku było z uchodźcami ;) .

Odpowiedz do tematu